| MHems a întrebat:

Mâine mă duc să-mi iau un telefon şi nu ştiu ce să aleg dintre Samsung Galaxy Mini, Nokia C3 şi Samsung Galaxy Young Duos. Care dintre cele 3 este mai bun? Pe care mi-l recomandaţi, aşopta pentru Android. Vreau să fac poze să ascult muzică să mă joc pe el etc. Fundă pentru cine îmi zice toate astea.

Răspuns Câştigător
| Niiiicu a răspuns:

Buna,depinde pentru ce il iei, ca daca vrei sa te tina bateria mult iei c3, daca vrei si putin mai multa performanta iei galaxy mini, iar despre galaxy young nu stiu nimicbig grin

9 răspunsuri:
| BellaSweetghsdiwjd a răspuns:

Eu spun sa-ti iei Samsung galaxy young duos.Este foarte bun.Arata bine.

Acesta este Galaxy Y Duos, primul telefon DualSim Samsung cu sitem de operare Android.

Dispozitivul ruleaza Android v2.3.6 Gingerbread™, cu un desing minimalist si margini metalice rotunjite. Telefonul este echipat cu toate functiile unui smartphone modern.
Design simplu si stilat

Dispozitivul este atat de comfortabil de tinut in palma oferind degetelor tale experienta touch perfecta. Ecranul de dimensiuni generoase, 3, 14" tactil, iti permit sa te bucuri de o vedere superba asupra continutului. Te poti bucura de filmulete, pagini web sau aplicatii mobile.

Experienta perfecta pe un telefon

Cu procesor puternic tactat la 832MHz si conectivitate HSDPA ce atinge viteze pana la 7. 2Mbs, poti descarca fisiere ultra-rapid, si ai parte de multitasking in acelasi timp - descarca aplicatii, verifica mail-uri, trimite mesaje text sau navigheaza pe internet. Conexiunea Wi-Fi integrata imbunatateste experienta de navigare pe internet! Dispozitivul suporta aplicatii web si te poti juca sau munci fara intrerupere.
Ramai conectat cu cei dragi
Ruleaza Android v2.3.6 Gingerbread™ cu toate functiile sale incitante - Cautare Vocala, Android Market™, YouTube™, Gmail™, la fel ca multe alte servicii Google™ Mobile, iti ofera o experienta completa. Indiferent unde te duci, functiile unice ChatON iti permit sa trimiti si sa primesti SMS-uri! Sau deschide Social Hub pentru a te conecta la Facebook si Twitter. Peste 300, 000 aplicatii in Samsung Apps pe care le poti descarca si salva direct pe telefonul mobil, si bucura-te de smartphone-ul tau oriunde te duci!

General
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea 2G:850 / 900 / 1800 / 1900Retea 3G:900 / 2100Dual Simbig grinaModel Procesor:AlteleProcesor (MHz):832Sistem de operare:Android v2.3 (Gingerbread)Greutate (g):109Culoare:NegruGPS:A-GPSDimensiuni (W x H x D mm):60 x 109.8 x 11.95
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 32 GB)Memorie interna (MB):160 stocare / 384 RAM
Afisaj
Tip display:TFTEcran extern:NuRezolutie (pixeli):240 X 320Numar culori:262KDiagonala display (inch):3.14
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:V3. 0Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFC:NuUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie senzor (Mp):3. 0Rezolutii foto:2048 x 1536Blitz integrat:NuRezolutie video:320 x 240Camera secundara:NuCaracteristici foto/video:Zoom digital 2x
Alimentare
Durata convorbire:2G: 17 ore 30 min
3G: 6 ore 10 minDurata in regim de asteptare:2G: 630 ore
3G: 440 oreCapacitate (mAh):1300Tip baterie:Li-Ion
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMSBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radio:Cu RDSRedare video:MP4/WMV/H.264Redare audio:MP3 / AAC / AAC+ / AMR / AMR-NB / eAAC+
Altele
SAR (W/kg ) :0. 655Aplicatiibig grinocument viewerSenzori:Accelerometru
Senzor de proximitate
Busola digitala

Sper ca te-am ajutat.Bafta! laughing)

| MHems explică (pentru BellaSweetghsdiwjd):

Da, Mulţumesc pentru răspunsul tău. Se vede ce uşor este să dai Copy şi Paste. Măcar dacă ai spune din mintea ta fără să copii de pe net poate că ţi-aş da o Fundă, dar nu prea meriţi. Oricum mersi că ţi-ai pierdut vreo 2 minute din viaţă ca să poţi răspunde.

| Dєєa a răspuns:

Eu ti-l recomand pe Samsung Galaxy Mini pentru ca el reprezinta o uriasa varianta pentru cei care isi doresc tehnologie la nivel inalt intr-un dispozitiv mai mic decat un Samsung Galaxy S
fundă? please puppy dog eyes

| Un1kuL a răspuns:

Nokia C3 zic eu.ma inteleg foarte bine cu Nokia dar depinde daca iti place tastatura qwerty

| hasseki a răspuns:

Samsung Galaxy Miniwinking

| Heartless562 a răspuns:

Daca vrei ce ai zis ca vrei, nu iti recomand Nokia C3.
Galaxy mini si Galaxy Y duos sunt cam asemanatoare, singurele diferente fiind:
Galaxy mini - tine bateria cam 50% mai mult decat Y duos.
Galaxy Y duos - are 2 sim-uri (simultan) deci bateria se termina mai repede.
- are procesor mai bun decat Galaxy mini (ceea ce e bine pentru jocuri)

| PikaPikachu a răspuns:

Eu ti-as recomanda (dintre cele care le-ai mentionat tu) Samsung Galaxy Young Duos. Samsung Mini are o prietena si se restarteaza de vreo 10 ori pe zi si se blocheaza intr-una...deci nu prea ti l*-as recomanda. Eu am Samsung Galaxy Gio si sunt chiar multumita de el. Are android, am foarte multe jocuri si melodii, iar camera foto este mai mare decat la Samsung Mini. Merge foarte bine, se mai blocheaza din cand in cand, dar foarte rar.
Sper sa alegi un telefon care sa iti placa si sa mearga bine. Bafta! happy

| DustyMan a răspuns:

Eu ti-am recomanda Galaxy Mini e mai bun ca young, pentru ca young e pentru bussiness (afaceri) cu galaxy mini faci poze faine muzica se aude bine si tare si sunt jocuri faine pentru el. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Norby9 a răspuns:

Salut, sincer eu as merge pe galaxy mini!