| Guiamaria a întrebat:

Buna,mi-a fost blocat instagramul temporar deja de 2 saptamani si imi spune ca a fost blocat pentru activitati de phising, credeti ca mi-l mai deblocheaza? Sau ce as putea sa fac, la ei am trimis deja mail si nu ma ajuta cu nimic

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Phishing mai pe romaneste inseamna ''tepe/inselatorie''. Este suficient sa fi promovat continut sau produse ori selleri de care oamenii s-au plans ca nu sunt ce zice in anunt. In chestii de genul sunt furate date personale si bani. Pentru asa ceva ban-ul este permanent (suspendarea contului). Daca ai facut ceva in zona de phishing atunci chiar ma bucur happy

| Guiamaria explică (pentru siriusblack98):

Nu am promovat absolut nimic la mine pe Instagram si nu am post at doar poze cu mine normale.crezi ca nu il mai pot recupera?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Guiamaria):

Atata timp cat moderatorii nu realizeaza ca au facut o confuzie, nu. Acuzatia de phishing este una extrem de grava, nu doar ca este o activitate care incalca politicile platformei dar este si ilegal pedepsindu-se cu inchisoare sub acuzatia de frauda cibernetica. Pentru asa ceva interdictia este permanenta.