| Marius121996 a întrebat:

Buna mi-am achizitionat o placa de baza model Asus P5G41T-M LX2/GB/LPT pana acum am folosit-o cu rami normali DDR 3 frecventa 1333, si as vrea sa imi iau alti rami, ati putea sa imi spuneti daca mi-ar fi compatibili Memorie HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1333MHz, CL9, 1.5V, as vrea sacumpar 2 placute de cate 4gb doar intai vreau sa stiu daca mi-ar fi compatibili. Astept raspuns, multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| CosminFlo a răspuns:

Da, sunt compatibili. Dar cred ca te asteptai sa-ti zic sa-ti iei un procesor mai potent decat ce ai tu, deoarece esti pe socket 775, si acela este vechi.
In conclizie da, sunt compatibili dar sfatul meu este sa-ti schimbi sistemul cu unul mai nou si sa urci frecventa sau de ce nu sa te muti pe DDR4. Daca ai un buget foarte restrans sau nu vrei sa bagi bani in pc, da poti face asta.

| Marius121996 explică (pentru CosminFlo):

Salut mi-au ajuns rami Hiper X i-am pus in pc dar nu porneste

1 răspuns: