| ivansimona97 a întrebat:

Buna! Mi-am cumarat de curand un laptop,cu camera web si microfon incorporat,ce fuctioneaza perfect, am instalat messengerul, dar atunci cand vreau sa sun pe cineva adica video call, sus in dreapta acele iconite ..sau ma rog ce sunt sunt sterse *gri* si nu pot face clik pe ele, Va rog raspuns urgent dau funda!

3 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Nu are nici o problema laptopul, stai linistita. aceeasi problema o am si eu de cand am instalat winu acum o luna si ceva. problema cred ca este din cauza celor de la yahoo care am inteles ca ne obliga sa le platim conturile pe care le avem la ei. nu mai sunt gratis. asa ca nu iti mai face probleme. de acum inainte daca vrei sa vb cu cineva foloseste skype ala inca e gratis.

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Poate are vreo problema, du-te cu leptopul la un specialist

| JohnnY93 a răspuns:

Sunt mai multe variante...

Incearca sa iei ultima versiune de messenger sau daca o ai deja sa stii ca poti sa suni dar persoana care vrei sa o suni sa aiba aceeasi versiune de messenger. (adica 11.5 merge cu 11 si mi se pare ca si cu 10 daca ai 11.5 si el/ea are 9 degeaba sau daca e pe mail degeaba incerci). Sper ca am fost inteles! big grin