| Cami2003 a întrebat:

Buna!
Mi-am cumpărat acum vreo trei săptămâni o imprimanta de la Canon, am luat cartușe pentru 400 de pagini, dar nu am printat decât 100 de pagini cu cel alb-negru și vreo 50 cu cel color, iar acum cel negru s-au terminat, iar cel color mai are foarte puțin până să se termine. Eu vreo problema generală la cartușele pentru imprimate Canon? Sau așa se întâmplă când folosești prima data imprimanta? Mă gândeam să le duc la un centru de imprimare sa le reîncarc, poate așa pot printa mai multe pagini. Am fost in magazin și am cerut o imprimata pentru nevoile mele, iar cei de acolo mi-ai recomandat-o pe cea pe care am cumpărat-o, pentru că stau la cămin și nu am atât de mult spatiu. Și, de obicei, primesc materialele de la profesori seara, pentru a le avea a doua zi, așa îmi era incomod sa merg de dimineață devreme la centrul de imprimare și să printez mereu cate 20 de pagini, m-am gândit că dacă aș avea o imprimanta ar fi mai comod. Varul meu are tot imprimanta de la Canon și a spus că, in cazul lui, printează foarte multe coli cu un cartuș.
Daca puteți, va rog sa mă ajutați cu un răspuns sau cu un sfat.
Va mulțumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Primul cartuș (cel luat odată cu imprimanta) e un fel de "demo", d-aia nu ai tipărit multe pagini. Ia alt cartuș nou