| MiLaS a întrebat:

Buna mi-am cumparat anul trecut o tableta Allview viva q7 life si as avea 2 intrebari:
1)Care e diferenta dintre Allview viva q7 si Allview viva q7 life?
2)Mi-am instalat un joc de 1, 5 gb si mai am memorie libera in jur de 3, 5gb+ si cand am dat sa descarc jocul World of tanks zicea ca imi mai trebuie 535 mb liberi... oare care sa fie problema?
P.S: Daca e vreo problema din fabrica sa imi spuneti sa stiu sa o duc la reprezentanta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi tableta si am dus-o la reparat de 3 ori si tot nu e in regula
. Mie nu imi permite sa descarc mai mult decat 3 jocuri chiar daca sunt mici. Cat despre diferenta dintre cele 2 tablete nu prea stiu sunt cam identice. Tableta nu e prea buna deci asta nu e singura problema pe care o vei avea deci succes!

| cby a răspuns:

Problema cu acest gen de tablete (nu ma refer la producator ci la segmentul low-end) este ca au o memorie mica, asa ca nu poti pune prea multe pe ea. Daca are 8 GB, cu sistemul de operare si toate aplicatiile e posibil sa mai ramai cu 6, 5 GB liberi.
Sfat: incearca sa nu mai instalezi jocuri mari, sau daca o faci, lasa numai unul mare.