| Merry128 a întrebat:

Bună.
Mi-am cumparat o pereche de casti.Pana azi totul a fost bine de dimineata am vrut sa ascult muzica si se auzea doar intr-o casca.Am miscat mufa si nu era de la mufa. Apoi am apasat pe firul de la casca aia care nu se auzea nimic.Am tinut putin apasat apoi a inceput sa se auda.Cand ma misc se misca si firul si apoi nu se mai aude.
Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

Daca firul e rupt intr-o zona unde se poate lipi sau lega, atunci se da izolatia jos si se leaga sau se lipeste, se izoleaza cu banda adeziva sau izolatoare. Daca insa e rupt in interiorul castilor si castile sunt lipite si nu se pot desface, atunci din nefericire unica solutie e schimbarea castilor cu altele, desi e vorba doar de un fir rupt.