| Trollerul a întrebat:

Buna,mi-am cumparat o placa video noua ( nVIDIA GeForce 5500, nu trebuie sa imi spuneti ca e slabuta, stiu), inainte de asta aveam un nVIDIA 5200, am scos placa veche si am bagat-o pe aia noua, prima data pc-ul mi-a recunoscuto, dar dupa ce am instalat driver-ul pc-ul nu mai vede placa video straight face... ce are oare?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

E clar, ce ai instalat tu nu e driver-ul corect. intra aici: selectezi ce windows ai, la product series alegi GeFroce 5 Fx series si download. sper sa-ti mearga.

11 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Clic pe butonul de start, tastezi în bară "dxdiag"a doua sus e ecran îți arată placa video și driverele, caracteristici directx,(să fie activate)mai jos note, dacă sunt sau nu probleme

| Trollerul explică (pentru Tagaso):

Nu vad niciunde nVIDIA GeForce 5500 :| http://i.imgur.com/SFm1k.png

| Tagaso a răspuns (pentru Trollerul):

Nu e instalată placa video

| Zangetsu a răspuns (pentru Trollerul):

E clar, ce ai instalat tu nu e driver-ul corect. intra aici: selectezi ce windows ai, la product series alegi GeFroce 5 Fx series si download. sper sa-ti mearga.

| TheBlackAng3l a răspuns:

Am patit si eu la fel...dar am desfacut iar PC-ul, am scos placa si am bagat-o la loc apoi a mers..si cu placa de sunet se mai intampla..nu facea contact asa cum trebuie

| Cuvântul1 a răspuns:

Eu cred ca nu ii compatibila cu placa de baza.Sau s-ar putea sa aiba altceva

| valintinvalic2011 a răspuns:

Parerea mea este ca ori ceva nu citeste calculatorul

| valintinvalic2011 a răspuns:

Sau cind daca ai instalat windows cu tot cu drivere si indowsul a pus drivere pentru ividia ceiea veche

| LadykillerR a răspuns:

Inseamna ca nu e driverul bun, in plus daca ti-o mers fara driver dc ai pus? Eu pe Pcul meu nici nu am avut driver pana sapt trecuta cand o trebuit sa imi instalez totusi unul pentru a putea vedea 3D dar daca merge fara driver las-o asa cum e big grin esti tu sigur ca driverul este ala bun? de unde il ai? ai grija sa nu fie driver de la alta placa video... deci driverul e problema big grin nici in safe mode nu poti intra? daca da, atunci dezinstaleaza de acolo driverul, bafta!

| Teyzin a răspuns:

Depinde frate 1 placa de baza 2 win. 3 driverul esti sigur ca era compatibil cu placa?