| jasmin1rose a întrebat:

Buna!
Mi-am cumparat o tableta cu sistem de operare android zilele acestea si m-am gandit sa iau o cartela prepay cu internet.
Nu ma prea pricep, asa ca m-am gandit sa va intreb pe voi.
O optiune de 5 euro cu 2 GB trafic cat inseamna? Imi este suficient o luna?
Sau mai bine spus, o optiune de cati GB trebuie sa am pentru a folosi "nelimitat" internetul?
Adica sa urmaresc filme si seriale online, clipuri pe youtube, sa descarc carti electronice, sa navighez pe internet pe diferite site-uri?

Multumesc anticipat pentru ajutor! happy

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat sa insemne decat 2 GB?

Vreo 2-3 filme si cam ti-ai terminat traficul.

Internetul ala nelimitat inseamna de fapt un prag dupa care viteza va fi extrem de mica.

| jasmin1rose explică (pentru suntserios):

Mi-am luat o optiune de 6 GB pana la urma. Sa vedem...
Eu voiam sa stiu daca imi este suficient 30 de zile pentru 3-4 episoade dintr-un serial pe saptamana (de ex.), putina muzica si vreo 2-3 ore de navigare pe zi.
Pentru ce am eu nevoie, cea mai buna solutie ar fi Wi-Fi acasa.