| AbyAlberto15 a întrebat:

Buna; mi-am cumparat un gt 1030 fiindca eu aveam un amd radeon hd 7450, cand bag placa gtx 1030 se aprinde greu si cateodata isi da restart si cand apas pe tastatura face bip bip. Dupa am bagat din nou amd-ul si nu mai face asa. Va rog ajutati-ma! Eu am sunat curierul ca sa o returnez da nu a mai venit de o saptamana.

11 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Poti spune ce se intampla mai exact cand aprinzi pcul? Ce specificatii are?

| AbyAlberto15 explică (pentru Frank51):

Pai se aprinde, imi apare logo-ul de la HP, dupa iar se stinge ecranul, sta asa cateva minute, se aprinde si apare logoul de la windows dupa iar face la fel si cateodata se restarteaza si daca see aprinde nu pot sa schimb rezolutia si are lag!

| AlexDarius3 a răspuns (pentru AbyAlberto15):

Poti sa spui componentele? Poate ai o placa de baza slaba sau o sursa slaba. Daca nu le stii poti sa iti pui AIDA 64
http://www.softpedia.com/......tion.shtml pentru placa de baza si alte componente. La sursa nu cred ca sunt programe care sa arate, dar poti sa desfaci carcasa sa te uiti cati watti are, trebuie sa aiba cel putin 450w(daca nu stii gasesti tutoriale pe Youtube in romana cum sa o desfaci, e foarte usor.)

| AbyAlberto15 explică (pentru AlexDarius3):

Am un i3-2120 si 8 gb ram

| AbyAlberto15 explică (pentru Frank51):

Pai se aprinde, imi apare logo-ul de la HP, dupa iar se stinge ecranul, sta asa cateva minute, se aprinde si apare logoul de la windows dupa iar face la fel si cateodata se restarteaza si daca see aprinde nu pot sa schimb rezolutia si are lag

| Frank51 a răspuns (pentru AbyAlberto15):

Cel mai probabil sistemul nu accepta placa video, dar nu inteleg de ce. Placa consuma putin, deci iese din discutie sursa, ramane compatibilitatea cu placa de baza dar si aici sunt slabe sanse sa nu mearga. Chiar nu stiu ce sa spun pentru ca nu am mai patit asa ceva.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru AbyAlberto15):

Atat? Da mai multe informatii. Placa de baza si cel mai important, sursa.

| Robert2090 a răspuns:

Ai sters driverul de la amd inainte de a pune 1030-u?

| AbyAlberto15 explică (pentru AlexDarius3):

Procesor i3-2120,ram 8 gb placa de baza Intel h61 Express

| AbyAlberto15 explică (pentru Robert2090):

Da

| AlexDarius3 a răspuns (pentru AbyAlberto15):

Placile de baza Intel nu sunt cine stie ce si s-ar putea sa mearga greu, dar atata timp cat nu e variatna TI care consuma mai mult nu vad care ar fi problema. O fi de la sursa, poate nu o suprota placa video.