| Spikey99 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop ACER Aspire E1-532-29574G50Mnii. Am observat ca are sistem de operare Linux pe el asa ca mi l-am schimbat in Windows 7 Ultimate, iar cand am vrut sa configurez o conexiune la internet imi zicea: Windows did not detect any networking hardware. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Să NU mai folosești sisteme de operare NECONFORME cu calculatoul ce îl ai. Dacă e gândti pentru Linuxx Linux să folosești pe el.
Windows 7 Ultimate?! la ce bun? Mizeria aia comercială îți forjeaza hardware-ul Acer-ului tău inutil, iar tu nici 2% din prostiile ce le are nu folosești.
PE ce ai tu în cel mai rău caz Windows 7 home premium sau Starter, dar nu uita că o exploatare neconformă la calculatorului va duce la distrugerea prematură a lui.
Driverele.Ar fii bine să cauți și să instalezi driverele de rețea de vrei net pe Windows(nerecomandat pe ce ai tu). Succes

| Spikey99 explică (pentru DeyCj):

Mersi.Mai am o intrebare, ce inseamna acel ''OS Boot-up Linux'' de pe cutia laptopului? Stiu ca OS inseamna sistem de operare

| DeyCj a răspuns (pentru Spikey99):

Adică folosește meniul de boot Linux. ceva normal ca a avut linux instalat pe el happy.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa-ti instalezi driverele, ce ai putea sa faci!