| Eusuntaici a întrebat:

Mi am cumparat un laptop Acer e1-531. Aseara mergea ok, l am inchis normal. Cand am vrut sa-l aprind ecranul numai porneste. Apas pe butonul de deschidere sta 2-3 secunde aprins si se stinge, nici ventilatorul nu porneste... Aseara l am lasat la incarcat dupa ce l am inchis, deci este incarcat. Ce pot face? sad

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Să îl duci la garanție că se pare că e defect. Dacă se aprindea și pornea dar sistemul de operare nu se încarca era din software problema.Succes

| JokerMato a răspuns:

Daca l-ai lasat toata noaptea deschis e posibil sa fi slabit bateria sad

| Eusuntaici explică (pentru JokerMato):

Nu l am lasat toata noaptea deschis...

| AlexAtanasiu a răspuns:

Cumparai cular ca ameu facea la fel pana sa imi cumpar culer dar intai incearca sa il bagi in alta priza poate nu gaseste destula energie

| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Problema este hardware, are northbridgeul dezlipit, necesita reball, daca inca este in garantie d-ul la garantie, daca numai este du-te la storepc.ro ca il vor repara rapid si ieftin si lucrare de calitate si plus ca ai si diagnosticarea gratuita

| MoRtal190 a răspuns:

Poti sa il duci la un specialist it poate are o problema de soft sau una de hardware. De asemenea ai putea incerca sa il tii la incarcat cat timp il deschizi, sau, poti vedea daca e prea fierbinte, sa iti iei un coolerpad. De asemenea, poate ai virusi, un trojan poate face multe chestii unui PC fara antivirus. cel mai bine te duci la un specialist IT sau te duci cu el in garantie, poti sa te duci in garantie daca nu l-ai desfacut sau nu ai intrat in el. de asemenea, nu se intampla nimic daca ai SO piratat, ei nu isi vor da seama pe loc.

| DeyCj a răspuns (pentru MoRtal190):

Zici tu asta....Eu îmi dau seama din proma dacă un client are sau nu soft contrafăcut sau nu.în primul rând dacă e licențiat ar trrebui să aibă genuie activ. Dacă e contrafăcut în sens de modificat apar niște fișiere de configurare al programului cu care o fost conrafăcut în system 32. Dacă e nelicențiat de regulă automatic updates dezactivat, și lipsește genuie.Deci.....unu ce îi specialisrt cu adevărat nu meșteru lu pește se va prinde immediat.De pățit depinde dacă softul sau sistemul de operare a cauzat defecțiunea riscă să își piardă garanția, dacă nu e din soft o să i-l repare gratis și în termen de 30 de zile.Succes

| DaniOrden a răspuns:

Si la laptopul meu la fel face daca nu e incarcat, cand pornesti sta 2-3 secunde si se inchide. Incearca sa-l pornesti cu incarcatorul conectat.

| Eusuntaici explică (pentru DaniOrden):

L am pornit si cu incarcatorul conectat si degeaba. la fel.

| Girtoi_Alberto_1997 a răspuns:

Am si eu un Acer, sar pute sa nu mai functioneze bateria si eu am patit-o ai incarcatorul original?

| Eusuntaici explică (pentru Girtoi_Alberto_1997):

Da. L-am cumparat acum 2 zile.