| DoriB20 a întrebat:

Bunahappy, mi-am cumparat un laptop Asus x509 de pe eMAG acum 3 saptamani.Am observat ca nu se mai incarca peste 79%. Cand l-am primit se incarca pana la 100 dar acum nu stiu ce are...de tinut tine foarte mult bateria, laptopul e super, are doar problema asta. Ceva pareri sau sfaturi?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Din cate stiu nu e bine sa o incarci peste 80 la suta. E posibil sa ai o setare in sistem care se ocupa de asta si ideea e sa prelungeasca durata de viata. Atata timp cat nu se inchide brusc pe baterie si tine lejer eu zic sa il lasi asa.

| Frank51 a răspuns:

Descarca bateria pana la 20%, apoi pune laptop-ul la incarcat. Daca tot nu trece de 79% repeta inca de 2 ori, daca dupa 3 descarcari tot nu trece de 79% este o problema cu bateria, sau cu circuitul de citire al energiei.

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Frank51 si sebastyan122 de ce oare aveti voi raspunsuri identice?

| Frank51 a răspuns (pentru Simpatic):

Se numește copy/paste, mersi de info, ce se poate face în cazul ăsta?

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Sa banam plagiatorul laughing

| Frank51 a răspuns (pentru Simpatic):

A deci nici nu bănuiești cine ar putea fi...