| Monica0714 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop nou, si cand imi pun cardul de memorie a telefonului in el, imi spune ca trebuie sa formatez discul si daca accept sa il formatez, tot ce e pe laptop se va sterge. Cum pot face sa pot citi ce este pe card? (fara a formata sau nu stiu ce).

Răspuns Câştigător
| LeMike a răspuns:

El iti spune ca trebuie sa formatezi cardul, daca accepti sa formatezi discul se va sterge tot de pe card nu din laptop!
Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Lex169 a răspuns:

Cu cardul este o problema de compatibilitate.Pur si simplu nu poti pune cardul in laptop(nici cu adaptor daca ma intrebi). Formatarea nu va sterg etot ce e pe laptop ci doar ce e pe card.Iti recomand folosirea cablului de date.