| IOH a întrebat:

Buna mi-am cumparat un router wireless Tp-link wr740n si nu stiu cum sa-l instalez am bagat toate cablurile(am internet de la rds) inainte ma conectam la net cu usernameul si parola de la ei si acum nu mai merge trebuie sa fac alta conexiune daca da cum am windows 7

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Trebuie configurat, nu e lego sa'l infigi si sa mearga.
Conectezi router LAN la calculator, intri pe adresa routerului intr-un browser si setezi.
Ai instructiuni detaliate in manualul de utilizare, am instalat destule TP-link, toate au schema si tiparita si cand lansezi.
Fa un upgrade firmware, gasesti pe situl producatorului, altfel risti sa nu fie compatibil cu win 7 sp1.
Bafta

| Mihay4 a răspuns:

Deci, scoate toate mufele din wireless. Baga o mufa in wireless si una in pc. Dupa ce faci asta intra in internet explorer si scrie la site unde bagi "http" scrii acolo "192.168.1.1" sa intri in wireless. Bagi user si parola. Cam asta e setezi ce trebuie acolo si ai terminatbig grin [adica sa setezi ce trebuie ( parola, WPA2, WPA, etc)]