| anonim_4396 a întrebat:

mi-am cumparat un Samsung Galaxy Ace de pe eMAG ieri si deja am sesizat unele,, defecte":

1. Dupa nici 20 de minute de utilizare bateria si tot telefonul se infiebanta foarte mult,

2.L-am incarcat si dupa nici 1 ora de utilizare intensa bateria era 0 in conditiile in care nu am instalata nicio aplicatie.

3.Desi am net de pe sim nu-mi descarca nimic de pe net si imi spune ca nu se poate face conexiunea la internet(desi am setata chestia cu Orange)deci nu pot descarca nicio aplicatie.

4.La utilizarea bateriei imi spune ceva de,, radio celula"-40%

5.La harta imi arata ceva vag pe cand prietenilor mei care au telefoane mai slabe le arata pana si casa.

6. Daca primesc apeluri cealalta persoana nu ma aude in timp ce eu aud doar franturi din voce.

7. Daca vreau sa intru pe net imi ia cel putin 2 minute sa se incarce-prietene mea care are o varianta mai slaba intra in cateva secunde.

Deci? e ceva normal sau ar trebui sa ma sperii?

3 răspunsuri:
| AnonimulxD112 a răspuns:

Nu e bine sa cumperi produse de pe internet pentru ca nu e sigur ca poti returna. Daca ai garantia eu zic sa dai inapoi telefonul primestii bani si mai sigur cumperi de la Orange si stii ca daca se intampla ceva cu el poti cere informatii de la firma.
Sincer, e o prostie sa cumperi de pe net.

| tacisiinghite a răspuns:

Pai nu este indicat sa cumperi de pe net pentru ca sunt multi care sunt neseriosi mai bine te duci la Orange Cosmote Vodafone si iti iei de acolo un telefon nou si care esti sigur ca functioneaza cum trebuie dupa parerea mea!

| PDI a răspuns (pentru tacisiinghite):

Emag este un magazin online foarte serios,fratele meu a comandat pana acuma un frigider,un cuptor cu microunde, un tv, un HTC, o tableta, un Samsung si un laptop si cu nici unul nu a avut probleme.Telefonul tau poate sa aiba ceva probleme si atata timp cat are garantie cei de la eMag o sa il repare.