| AhiraMaria110 a întrebat:

Buna, mi-am facut inca un cont de Instagram, al treilea, pentru prieteni si am adăugat oameni, cand am terminat de adăugat ajunsesem la 120 de oameni, am dat sa vad pe cine urmăresc si am dat si la alte perosane sa vad pe cine urmaresc si imi scria "utilizatorii nu au fost încărcați" si nu apărea nimeni, pls help!

3 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Inseamna ca site-ul are un blocaj construit care limiteaza adaugarea in timp. De exemplu, daca adaugi o persoana pe zi sa zicem e ok. Daca adaugi 10, te blocheaza pentru un timp sa mai adaugi. Probabil si la conturi e la fel. Daca vede ca faci mai multe, te blocheaza. Motivul ar putea fi publicitatea. Un site care isi justifica existenta prin publicitate isi doreste ca fiecare utilizator al site-ului sa aiba un singur cont. Daca utilizatorul da un like, e de preferat sa dea doar un numar mic de like-uri si asa mai departe. Daca utilizatorul da foarte multe like-uri, are mai multe conturi si asa mai departe, publicitatea nu mai poate fi directionata eficient, prin urmare se impun masuri de blocare care sa eficientizeze publicitatea si nu numai.

| AhiraMaria110 explică (pentru Algo098):

Inteleg, faza e ca ma Lasa sa dau follow, doar ca atunci cand intru sa vad pe cine urmaresc nu imi apare nimeni si daca intru la cineva random pe profil si dau sa vad pe cine urmareste tot asa nu imi apare.

| Algo098 a răspuns (pentru AhiraMaria110):

Poate ar trebui incercat alt browser (opera, firefox, chrome). Daca e din aplicatie, atunci trebuie icercat si in browser.