| Gabitza a întrebat:

Buna!
Mi.am instalat BlueSoleil si nu il pot activa. Cand vreau sa. l activez scrie "Can not start Bluetooth. Bluetooth hardware is not found." Nu stiu ce sa. i fac! L.am reinstalat de 3 ori! Si nimic! Cine ma poate ajuta?
multumesc...
desigur... dupa munca si rasplata.happy (adica fundita)

Răspuns Câştigător
| Danny a răspuns:

Buna! Blue Soleil l-ai downloadat pur si simplu? Sau a venit programul impreuna cu un Bluetooth?

Daca doar l-ai instalat, eroare, iti trebuie un mic USB bluetooth (eu folosesc unul serioux), deoarece calculatorul tau nu are implantat in sistem un cip de emisie-receptie bluetooth. E ca si cum ai avea un televizor fara cablu happy

Un astfel de usb poate fi si 10 lei dar poate sa ajunga si la preturi exorbitante, insa unul de pret mediu (modelul meu a fost 20 lei) isi va face treaba cu desavarsire. O singura atentionare, daca vrei sa-l scoti din PC, uita-te si vezi daca apare in USB ports ca fiind detectat, pentru ca va trebui sa ii dai manual "Deconectare" (daca nu, se poate strica si deja am patit cu un bluetooth, mai scump decat cel care il am acum)

In rest, mult succes.

P. S: Niciun program Bluetooth nu va merge fara o antena (USB-ul bluetooth, care il poti procura din multe locuri, DOMO, Altex, Media Galaxy, si au si in Auchan Militari daca locuiesti in Bucuresti, dar in general la orice magazin de calculatoare sau care au spre vanzare componente de calculator)

Mult succes!

1 răspuns:
| boy777 a răspuns:

Hmm...nu ai un fel de stick la el? ca nu gaseste ala cred...