| iustin987 a întrebat:

Buna mi-am instalat windows 7 si am descarcat cateva jocuri dar nu merge nici unu eu cred ca e driver de jocuri

0.voi ce programe aveti?
1. de ce nu merge

2.cum instalez driverul

3 ce porgrame sa instalez sa functioneze?
?

6 răspunsuri:
| LuciMixx a răspuns:

Eu acuma un an mi-am pus prima data windows 7 si tot asa nu imi mergeau jocurile si am aflat ca nu merge pentru ca e windows 7 professional. Ia-ti windows 7 ultimate si o sa meargawinking Bafta! happy

| nicu_9291 a răspuns (pentru LuciMixx):

Salut tin sa precizez ca am os 7 licentiaT ULTIMATE si ce crezi nu merg jocurile pe el sistemul e pe 32 bit si ma i-am un sistem cu aceeasi configuratie de componente doar ca e pe 64 si tot nu vrea. Dece? lumineazane...

| Shock_Electrik_1984 a răspuns:

Nu exista driver pentru jocuri! Driverele sunt niste programe care ajuta sistemul de operare sa inteleaga si sa coopereze cu componentele hardware. Probabil iti lipseste driverul de la placa video (cand ai cumparat calculatorul, ai primit un cd sau chiar mai multe, cu aceste drivere).

| iustin987 explică (pentru Shock_Electrik_1984):

Da si ce fac cu ele le instalez pe toate de pe cd?

| iustin987 explică (pentru Shock_Electrik_1984):

Buna da am primit un cd cand am cumparat calculatorul si am:1. un folder WindowsImageBackup 2.autorun 3.MediaID4.restoresi 5.altex HP care inslaez dau funda

| Shock_Electrik_1984 a răspuns:

Mergi pe autorun. Pe manual este putin mai complicat. Dupa autorun trebuie sa-ti apara driverele neinstalate. Dai click pe fiecare in parte. Instalezi unul cate unul (este posibil ca dupa fiecare sa ceara o repornire. In acest caz este recomandat sa repornesti calculatorul). Dupa repornire urmezi din nou autorun si urmatorul driver pana le instalezi pe toate.
PS: Repornire se face fie apasand finish cu butonul radio "Reporneste acum" (Restart now) bifat si "Finish", fie prin urmarea: "Start">>Sagetica din dreptul lui "Shut down">>"Restart" (nici cum apasand butonul Restart de la unitate).