| Pau a întrebat:

Buna!
Mi-am luat de ceva timp un telefon Galaxy Ace Plus de la Vodafone,cu abonament. Netul imi mergea excelent. Dar dupa ce mi-am decodat telefonul si am pus cartela de Orange,nu mai vrea sa porneasca nici cum. Nu pot intra pe net deloc, si nu stiu care ar fi problema. Vreo idee? happy

3 răspunsuri:
| bobik91 a răspuns:

Dupa cum bine stii pe sistemul android in special pe Samsung daca tragi cu mana de sus de la ecran in jos se deschide o fereastra unde ai bluetooth, wireless si mai stiu eu... ultimu din dreapta sunt 2 sageti una in sus si una in jos. acolo activezi conexiunea la net. probabil e oprita si de aceea nu te lasa
http://tonuri-apel.com aici gasesti niste tonuri misto pentru tel :)

| frumusikgirl1 a răspuns:

Netul era pe cartela de Vodafone nu merge cu alta cartela

| Mondo a răspuns:

Pai de indata ce era la Vodafone la abonament, posibil sa fi avut netul inclus in cartela, te-ai asigurat ca ti-ai inclus netul in cartela pe care o deti acum? Sau nu ai setarile la internet actualizate, setarile se actualizeaza de pe site-ul Orange. Deci intai verifica daca ai net inclus pe cartela actuala si daca da, atunci actualizeazati setarile de internet de pe site-ul oficial Orange. Sper ca ti-am fost de folos tongue Bft