| Jocker1 a întrebat:

Mi.am luat recent o husa cu tastatura pentru o tableta Acer Iconiță. Când am ajuns acasă, am vrut să văd că merge conectata. Păcat! ..Nu se conecta..Inițial am crezut că nu e buna tastatura, dar după aceea am conectat la un telefon Samsung Galaxy S2 și mergea, am conectat.o și la o tableta Allview Speedy qouad...Cn mă poate ajuta cu problema asta? Dau funda...
P.S tastatura se conectează prin mufa microUSB

2 răspunsuri:
| Alex2904 a răspuns:

Incearca sa intri la setarile tabletei si apasa de mai multe ori pe "versiune nucleu"(parca asa era) ca sa devii dezvoltator, dupa intri la optiuni dezvoltator si dai la depanare USB. Daca nu merge inseamna ca nu e tableta compatibila cu tastatura sau cel mai probabil nu poate suporta o tastatura. Acelasi lucru l-am patit si eu la tableta mea.

| Jocker1 explică (pentru Alex2904):

Am intrat acolo, am dat pe ăla, îmi zicea că sunt dezvoltate, am intrat la "opțiuni dezvoltate", am dat pe depanare USB și tot nu mi.a mers