| valyas a întrebat:

mi-am luat un Receiver digital Digi hdt hss-1160na,si vreau sa-l fololosesc undeva la tara, la un tv care are DVB-T si DVB-C. am si o antena de 12 decibeli, interioara si mai am o antena normala exterioara.Intrebarea care din cele 2 antene pot folosi si cum ar trebui setat acest receiver sa pot prinde canale la liber..MULTUMESC,FUNDA

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai cum deoarece recieverul digi merge pe cartela digi tv de la rds si recieverul merge doar impreună cu antena satelit de la digi.