| antonyaa a întrebat:

mi-am luat un usb wireless adapter. l-am instalat pe pc ...imi merge si internetul de la laptop. dar cand inchid pc (desktop) numai imi merge nici netul pe laptop. ce este de facut? e normal? cum pot sa il setez sa mearga internetul pe laptop cand pc este inchis. multumesc anticipat. dau funda si voturi:*

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

E absolut normal, daca adaptorul wireless e conectat la PC. Atunci cand opresti PC porturile USB nu mai sunt alimentate cu curent, cu alte cuvinte nu mai sunt active. Nu am incercat inca, dar incearca sa treci PC-ul in stand-by (hibernate sau sleep), poate merge asa. Desi nu prea cred, ca sa ai semnal de net in adaptorul wireless trebuie sa fie pornit Windows. Iar daca Win e oprit, naspa...