| antonyaa a întrebat:

mi-am luat un usb wireless adapter. l-am instalat pe pc ...imi merge si internetul de la laptop. dar cand inchid pc (desktop) numai imi merge nici netul pe laptop. ce este de facut? e normal? cum pot sa il setez sa mearga internetul pe laptop cand pc este inchis. multumesc anticipat. dau funda si voturi:

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai un stick usb care transmite netul de la pc catre laptop prin wireless nu ai ce face ca sa mearga netul pe laptop cand este pc ul inchis, doar sa iti cumperi un router wireless.

| PinkPanther a răspuns:

Daca ai setat pc ca server de internet nu ai ce face, firul de la net trebuie sa intre direct in routerul wireless iar pc-ul si laptopul trebuie sa se conecteze la semnalul emis de acesta, astfel nu conteaza care e deschis si care e inchis poati sa ai net pe amandoua

| KarmaPolice a răspuns:

Este normal, vezi in configurarea de la wireless daca ai optiunea "enable wireless" si s-o pui "always". Sau cauta in configurarea de la wireless ceva in acest gen pentru ca se poate pune sa fie activa si cand pc-ul este inchis tu o ai pus ca sa fie activ internetul doar atunci cand ai si pc-ul deschis

| פרנקו a răspuns:

Dami add ca te ajut eu email_sb13 Y! M. trebuie sa imi explici mai bine. http://www.sb13.tk/ nu uita de funa

| פרנקו a răspuns:

Te ajut eu Y! M email_sb13 sa nu dai funa pana nu vezi ca nu ma pricep. :Dnu da funa la alti plzz:Dhttp://www.sb13.tk/