| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pus azi digi cablu si net dar am o mica problema cand intru pe Youtube de pe televizor imi agata, sacadeaza cateodata, m-am uitat pe telefon la viteza retea si imi arata 65 inclusiv 115, 130 mbps o fi din cauza asta? Voua cat va arata pe smarthphone? Ce viteza aveti? Mentionez ca am ales fiber link 500 da ma gandesc ca e prin cablu nu wi fi sau o fi televizorul slabut? Routerul il am in bucatarie cam la 5 metri 7 distanta dar nici acolo nu prind mai mult de 130 mbps viteza retea.
Voi ce parere aveti care sa fie problema? Va rog raspundeti-mi voi cat aveti pe smarthphone viteza retea ca sa stiu daca am prea putin.

1 răspuns:
| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Cu cate sunt mai multe device-uri conectate la router cu atat iti merge mai slab, plus ca router-ul trebuie sa fie foarte aproape de tv ca sa iti functioneze la parametrii normali