| sayurik a întrebat:

Buna

Mi-am reinstalat windowsul pe laptop de curand(ieri) si nu inteleg ce s-a intamplat dar dureaza foarte mult sa intre in programe, se opreste la starting windows si ramane asa cate 7-10 minute iar cand se inchide la fel dureaza foarte mult. Care poate fi problema?(In programe merge ok nu se blocheaza sau alte chestii de genul, doar la pornire/oprire.)

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca asta gratis si fa o curatire si optimizare cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
(tot ce spune sa stergi, sterge.)

| robytoby a răspuns:

Cand formatezi partitia cu Windows trebuie sa dai delete la partitia respectiva.
Abia dupa aceea poti sa instalezi Windows.
Tu ai scris Windows peste cel vechi si din acesta cauza merge asa greu.
Uite cum trebuie sa faci:
http://dorytutoriale.blogspot.ro/......0Instalare
Bafta

| FrumoasaFata a răspuns:

Reinstaleaza din nou si corect poate nu ai lasat sa isi faca update si de asta

| Eiccjsjdijcdj a răspuns:

Poate l-ai instlat peste windows-ul vechi adica daca bagi cd in dvd-rom windows-ul nou il va da afara pe cel vechi deci poate il ai suprapus pe windows-ul vechi.

| Bordinc_Razvytzu_1995 a răspuns:

Salut! Problema este ca nu ai instalat windows-ul corect. Il ai si pe cel vechi s-a duplicat. Daca o sa iti instalezi din nou windows-ul va merge. Imparti memoria in cate partiti vrei si totul va fi perfect. Stimawinking