| Paul1126 a întrebat:

Mi-am schimbat parola de la 192.168.0.1 si acum nu mai merge router-ul wireless ...ma contectez la wifi dar netu-l nu merge nici pe laptop nici pe telefon. Ce pot face?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai si resetat routerul, atunci trebuie sa re-configurezi din nou intrarea (wan), precum si accesul la wi-fi.
In contractul cu furnizorul de internet sunt datele referitoare la tipul- si modul de conexiune la internet (wan), iesirea spre calculator va trebui sa ramana cu detectare IP automata, iar la wi-fi dai tu numele hotspot-ului, regimul de securizare (pui Wpa2) si parola de acces.

| K0sti a răspuns:

Fa o cafea si mai citeste...