| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna!
Mi-as dori sa imi cumpar un laptop nou... si as vrea sa va intreb cam ce sistem ar trebui sa aiba ca sa fie bun (ex. sa imi mearga jocurile de genu' The Sims 3 sau NFS) sau marca laptopului...
Funda!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Marca nu conteaza iti iei de care iti place apoi configuratia trebuie sa fie asa :
Procesor i3 sau i5 cu 2.1 Ghz
Rami - 4 Gb
Placa video - 2 Gb = cam atat!
Cu o asa configuratie iti vor merge toate jocurile! Succes!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ti-am selectat toate modelele bune sa-ti suporte ce jocuri ai mentionat:
http://bit.ly/1sOUifI
In functie de ce buget ai, alege-ti ce vrei.
Cauta sa aiba frecventa procesorului cat mai apropiata sau peste 2.0 Ghz, si placa video sa fie cat mai mare.
Recomand eMAG, daca e vreo problema cu el il poti returna.

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Daca vrei sa ai un laptop bun eu iti recomand unul cu processor i3, i5 sau chiar i7 sa aiba cel putin 4gb ram, placa video macar de 2gb si sa fie ceva Asus, Acer, Lenovo, HP sau Toshiba. http://www.emag.ro/......D7VJQBBBM/