| Majour a întrebat:

Mi s-a stricat butonul de pornire de la laptop și prin urmare nu îl pot porni. Știți metode prin care sa îl pornesc fără sa folosesc butonul on/ Off? Am nevoie urgent!

2 răspunsuri:
| vlad_9687 a răspuns:

Nu sunt multe modalitati, doar una din cate stiu exista un buton la majoritatea laptopurilor langa power on ce te duce in meniul BIOS de acolo poti sa dai startup la windows-ul normal. Butonul este destul de mic dar usor de vazut, depinde si de la ce firma ai laptopul.

| kraftwerk1991 a răspuns:

Pai daca demontezi capacul butonului o sa ai contactele expuse. Cu ceva metalic reusesti sa pornesti laptopul. Sunt patit happy