| OwlMyGod a întrebat:

Buna happy
Mi s-a stricat tastatura de la laptop. Nu imi mai merg unele butoane, credeti ca as putea sa fac ceva sa o repar?
Sau trebuie sa cumpar altul.
Doresc sa mentionez ca acum folosesc o tastatura USB, dar nu imi place. Cum pot sa repar tastatura laptopului?

Răspuns Câştigător
| CeViataDeRahat a răspuns:

Buna!
Du-te la un service daca n-ai garantie!
Eu am avut aceeasi problema, si mi-au schimbat tastatura si softerul.
Si nu mai asculta ce zice fiecare, o tastatura usb merge la laptop.
Si Nu incerca sa schimbi singura tastatura!
Succes!

11 răspunsuri:
| carhartt a răspuns:

Nu trebuie să cumperi un laptop nou.
Poţi cumpăra o nouă tastatură şi o duci la un specialist sa o monteze... asta în cazul în care nu reuşeşti tu.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Fudulu_Damian_1995 a răspuns:

Sfatul meu este ca ai putea sa of dezasamblezi si sa stergi locul in care se intalnesc butoanele cu sensorul folosind o carpa/servetel uscat. Daca tot nu merge inseamna ca trebuie s-a schimbi toata tastatura din laptop sau sa folosesti una externala.

| SilviuAk47 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-ti iei alta deoarece 1. tastatura usb nu merge la laptop... mausul da dar tastatura nu daca tiai cumpara una noua ar fi excelent

| Sk1j4 a răspuns (pentru SilviuAk47):

Cum sa nu mearga tastatura USB la Laptop ma?
Iti poti cumpara tastatura la laptop...nu e scumpa...

| SilviuAk47 a răspuns (pentru Sk1j4):

Ma refeream ca nuprea merge adica cum vine laptop cu tastatura usp nu este indicat totusi dar tastatura merge la orce laptop, pc si revenind la subiect chiar nu este scumpa tastatura laptop

| CeViataDeRahat a răspuns (pentru SilviuAk47):

Esti primul om la care aud ca nu merge tastatura usb la laptop. Daca nu sti de ce dai sfaturi eronate?

| SilviuAk47 a răspuns (pentru CeViataDeRahat):

Nu mai inteles omule de ce mai ai laptop daca pui tastatura usp lolz... mai bine ia-ti pc...

| CeViataDeRahat a răspuns (pentru SilviuAk47):

Si apropo, cand mai scrii la cineva scrie si tu corect, nu fi analfabet!

| Sk1j4 a răspuns (pentru SilviuAk47):

Nu tu nu ai inteles.Are laptop si s-a stricat tastatura.O tastatura de laptop costa in jur de 200 lei cred.Si una simpa 10 lei...
Sa cumpere PC? Daca are laptop de ce si-ar cumpara PC? Doar pentru ca foloseste alta tastatura nu cea de laptop?

| mariusrepnote a răspuns:

In cele mai multe cazuri o tastatura de laptop nu poate fi reparata. Trebuie achizitionata una noua. Apeleaza la http://www.reparatiinotebook.ro sunt baieti seriosi, beneficiezi de transport gratuit de oriunde din tara si iti terminat laptop-ul intr-o zi (din momentul in care aduc tastatura pe stoc).