| irina700 a întrebat:

Buna,mi s-a stricat unitatea calculatorului. Apas pe pornire, merge putin dar fara sa apara nimic pe ecran si se opreste iar. Am observat ca o parte din unitate si anume o placuta verde a iesit dintr-un orificiu sau ceva si nu stiu de unde. Imi puteti spune cam unde ar trebui sa o pun?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Vorbesti de placuta de ram?
Are locasul ei si o pozitie anume pana face clic, nu ai cum sa o pui invers si fara memorie mai ales daca ai una nu o sa iti porneasca.

| irina700 explică (pentru aditimus):

Da,are memorie, doar cazuse de unde era prinsa si ideea e ca nu stiu unde era prinsa?

| aditimus a răspuns (pentru irina700):

Are un locas unde vine pusa, unul singur

| irina700 explică (pentru aditimus):

Oki,nu poti fi mai explicit?
Si daca se poate sa imi dai Facebook ul tau sau ceva sa iti trimit poza cu unde am pus-o ca sunt 99% sigura ca e bine unde am pus-o dar tot nu merge (daca te pricepi)