| Bunduc_Cosmin_1999 a întrebat:

Nu îmi merge microfonul din laptop, e Lenovo.
În aplicația google zoom nu merge.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Ciudat.
Verifica daca se foloseste microfonul corect. Atunci cand bagi castile e posibil ca computerul sa foloseasca microfonul acestora. Ar trebui sa ai optiune pentru alegerea microfonului in aplicatie, nu am folosit Zoom pana acum.

Camera merge bine pe Zoom / Messenger?

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Uita-te la permisiuni, cel mai probabil ai Windows 10 si nu ai permisiuni pentru aplicatie.

| Bunduc_Cosmin_1999 explică (pentru CM7YRE):

Da am win 10, unde mai exact trebuie sa intru?

| sierra1 a răspuns (pentru Bunduc_Cosmin_1999):

Dar in skype sau whatsapp cum e?

| Bunduc_Cosmin_1999 explică (pentru sierra1):

Nu le folosesc.

| PainTech a răspuns:

Microfonul merge pe alte jocuri / programe / etc?
Hai mai intai sa vedem daca e din cauza aplicatiei sau a microfonului ca sa putem izola si rezolva problema.

Cum facem asta? Testem pe alta aplicatie microfonul.
Windows 10 are aplicatie de camera foto/video preinstalata daca nu vrei sa descarci altceva.

| Bunduc_Cosmin_1999 explică (pentru PainTech):

Nici pe messenger nu merge, m-am înregistrat și se aude(pe aplicația deja preinstalata), deci e o problema cu aplicațiile.

| Bunduc_Cosmin_1999 explică (pentru PainTech):

Merge bine camera.
Microfoane sunt 2 de selectat însă niciunul nu funcționează.

| PainTech a răspuns (pentru Bunduc_Cosmin_1999):

Ciudat.
Verifica daca se foloseste microfonul corect. Atunci cand bagi castile e posibil ca computerul sa foloseasca microfonul acestora. Ar trebui sa ai optiune pentru alegerea microfonului in aplicatie, nu am folosit Zoom pana acum.

Camera merge bine pe Zoom / Messenger?