| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de nu mai pot lasa comentarii pe Youtube! Am cont si google+.Mi se pare ciudat pentru ca pana ieri am putut lasa.Am contul de multi ani si nu am mai patit asa ceva.Mi-l arata cand il postez, dar dupa ce dau restart nu mai este! Nu mai inteleg! Abia aseara am lasat un comentariu si inca este acolo! Au facut ei un update ceva?

23 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu au facut ei nimic, tu ai facut, aminteste ti ce, ai injurat? ai scris mesaje rasiste? Atunci nu este de mirare ca ti au blocat contul. Si daca mai procedezi asa, i ti vor șterge administratorii definitiv contul si nici ca mai poti face altul.

| Kasya a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De obicei eu nu obisnuiesc sa las comentarii, dar daca tot vreau sa adaug ceva nu incep sa injur, sau sa scriu ceva urat, eu nu sunt asa.Las doar mesaje pozitive.Dar tin minte ca la acel mv, jos la comentarii era un link.Am apasat pe el si m-a trimis pe o alta pagina unde trebuia sa aleg una din cele 4, 5 carti care erau.Doar ca nu am mai continuat.Mi s-a parut ceva putred la mijloc.Multe persoane lasau mesaje sa nu apasam pe acel link ca s-ar putea sa fie un virus,sau ca incetineaza vizionarile mv-ului.Dar am apasat crezand ca poate ii ajut,pentru ca era de la cei care au postat acel mv, dar totul era un fals, nu stiu cum au reusit sa copieze numele agentiei, sa para ca e reala.Dar in ziua de azi se poate orice, nu stiu de ce ma tot mir atata.Si oricum, nu apas pe orice chestie care apare, stiu ca poate sa fie un virus.Dar nu am scris absolut nimic urat.Cum am mai spus, nu sunt genul de persoana sa faca asta.Si sunt impotriva celor care au acest limbaj obscen.Nu stiu daca problema este de la acel link. mv-ul este din Asia.

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

Chiar vreau sa va arat un mesaj pe care l-am postat ieri.Nu stiu cati din voi inteleg limba spaniola, dar o sa va traduc.O persoana tocmai si-a postat prima reactie pe youtube.Am intrat sa ma uit si am vazut un mesaj unde cineva i-a spus ca este plictisitor.Iar eu am vrut sa-l incurajez spunandu-i ca nu este plictisitor si i-am urat mult noroc.Acea persoana chiar mi-a apreciat comentariul.

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

Incetineste*

| Kasya a răspuns:

Iar cand intru pe un site, mi se mai deschis inca vreo 2 cu diferite reclame, dar nu mereu.Am observat asta acum cateva saptamani.

| Kasya a răspuns:

Deschid*

| Kasya a răspuns:

"TU REACCIÓN ES ABURRIDA"
Eu: "Don't be sad, you're not boring. Good luck"
Persoana care a postat videoclipul:
"Thank you! I appreciate your comment! I'm trying to improve my reactions step by step and in the meantime, I'm working in my english. I'm not sad, I'm happy to share my honest opinions with the YouTube community, happy "Nu mi se pare ca am jignit pe nimeni! Din contra, am vrut sa nu se simta prost.

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

De aceea nu inteleg de ce nu mai merge dintr-o data!

| Kasya a răspuns:

Acel MV a facut doar intr-o zi 16 milioane de vizualizari si au 2 milioane de likeuri.Iar unii afirma ca de la hateri este acel link.Dar bine m-am oprit la timp.

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

Am incercat sa vad daca pot lasa mesaje si la diferite videoclipuri si tot nu apar.

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

Poate unii din voi au auzit de k-pop.Acum cateva zile a fost American Music Awards.Si a debutat acolo o trupa coreeana.Mie mi-a placut foarte mult.Dar dupa o zi parca incepuse razboiul.Erau multe comentarii rasiste la adresa lor iar fiecare raspundea cum vroia pe diverse retele de socializare.Eu ca de obicei n-am scris nimic.M-am dus la acel mv, am lasat un like si atat.Acest mv este mai mult pentru hateri, si este o varianta mai remixata fata de cea originala.Dar nu inteleg de ce trebuie sa jignim cand ei nu ne-au facut absolut nimic? Doar au dansat, au cantat, n-au jignit pe nimeni.Mi se pare mai corect sa nu lasam mesaje rasiste daca nu ne place ceva.Pur si simplu nu scriem nimic.Si de multe ori nu le lasam oportunitatea de a-i cunoaste mai bine.Sarim mereu cu gura.Majoritatea nu stiu prin cate au trecut, cate suferinte au avut pentru a ajunge unde sunt acum.Plus ca sunt foarte talentati.Ei nu doar canta si danseaza impecabil, ci si compun melodii.Dar nu inteleg de ce trebuie sa le adresam atatea cuvinte rasiste doar pentru ca sunt asiatici.Am vrut sa intelegeti de la ce a pornit totul.Iar eu doar am vrut sa scriu ca imi place melodia aceea.Dar am apasat pe acel link, off

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

Ei la AMA au debutat cu o alta melodie.Iar melodia remixata care au lansat-o de curand nu era pentru ei.Doar ca nu s-au asteptat la acest haos.Aceasta este melodia.BTS (방탄소년단) 'MIC Drop (Steve Aoki Remix)' Official MV
https://www.youtube.com/watch?v=kTlv5_Bs8aw&t=200s

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

BTS stormed the AMAs last weekend with an explosive performance of "DNA," making history as the first K-pop boy band to perform on a major American awards show. The infectious track also peaked at No. 67 on the Billboard Hot 100 last month, the best-ever showing on the chart for a K-pop group.Deci este o melodie vesela, dar inteleg ca nu toti avem aceleasi gusturi, dar de ce trebuie sa fim rasisti? Mai bine nu comentam nimic.BTS' Best Dancing, Choreography Over the Years | Billboard.

| Kasya a răspuns:

Cum sa imi stearga mesajul cand eu am scris ca imi place?

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

Nu numai că este piesa este #1 în S.U.A., ci și locul 1 în aproximativ 53 de țări. De asemenea, clipul melodiei a adunat 6, 5 milioane de vizionări pe Youtube, în doar 8 ore de la lansare.Cum sa imi stearga agentia lor mesajul cand ei promoveaza acest mv?

| Kasya a răspuns:

BTS cucereşte topul muzical iTunes din S.U.A cu versiunea remix a melodiei ‘Mic Drop’.Nu numai că este piesa este #1 în S.U.A., ci și locul 1 în aproximativ 53 de țări. De asemenea, clipul melodiei a adunat 6, 5 milioane de vizionări pe Youtube, în doar 8 ore de la lansare.De ce sa imi stearga agentia lor mesajul cand ei promoveaza acest mv, iar eu am scris ca imi place?

| Samariteanul a răspuns:

Ori e un bug, ori ai scris tu ceva urat si te-au raportat si ti l-au sters.

| Kasya a răspuns (pentru Samariteanul):

Din contra, nu am scris nimic urat.Doar am apreciat un MV.Am scris ca imi place foarte mult cum a fost realizat.

| Kasya a răspuns (pentru Kasya):

Dar nici nu cred ca apuca cineva sa vada vreun comentariu pentru ca dispare imediat dupa ce il pun. Dupa ce l-am scris am dat restart imediat ca sa vad daca mai este si disparuse.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Samariteanul):

Exact

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Kasya):

Cum sa nu, mesajele nu dispar decat acelea care contin limbaj obscen, instigare la ură si violenta, altfel mesajele decente ramin ani de zile pe contul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe YouTube si cauta 'why i can't see my comments on Youtube' sau ceva de genul acesta si gasesti destule idei acolo.

| Kasya a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pare ca acum merge sa las cometarii.Dar nu stiu care a fost problema.Multumesc!