| popraul62 a întrebat:

nu mai pot sa scot nimic de pe internet, daca scot un program cu opera sau cu mozila merge pana la 99, 4% si apoi se opreste si asa ramane iar cu mozila la fel! ce se intampla?

12 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Iti recomand sa instalezi malwarebytes http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Malwarebytes-Anti-Malware.shtml
problema este din cauza unui virus mai mult ca sigur

| popraul62 explică (pentru al3xander):

L-am descarcat dar nu ma lasa sa-l pornesc!

| al3xander a răspuns:

Intra in "Safe Mode" si incearca acolo. uite un tutorial aici http://windows.microsoft.com/......-safe-mode despre cum se intra in "Safe Mode"

| popraul62 explică (pentru al3xander):

Dar ce se intampla cend intru in safe mode?

| al3xander a răspuns (pentru popraul62):

Este o modalitate de a incarca windows-ul fara programe sau drivere terte si cu anumite servicii dezactivate ca sa remediezi problemele din calculator. in modul asta unii virusi sunt "dezactivati" (depinde de virusi pentru ca sunt unii care sunt activi si asa) si poti instala malwarebytes si sa faci o scanare completa.

| tr3ig a răspuns:

Un mic virusake. instaleaza winu din nou si se rezolvawinking bafta

| popraul62 explică (pentru tr3ig):

De unde iau un antivirus? happy

| tr3ig a răspuns (pentru popraul62):

De pe net de unde poti sa il ei? eu folosesc kasperky, il tin trial, treaba este ca nu rezolvi nimic cu antivirus, poate sa faci mai rau, mai bine salveaza ce ai pe c important, ma refer la poze muzica filme, documente, chestii din astea si dupa reinstaleaza winu, bafta

| Rony23 a răspuns:

Dezinstaleaza mozila, instaleaza CCleaner - fa un scan, reinstaleaza mozila - restart - ar trebui sa mearga
www.filehippo.com

| Lil2828 a răspuns:

Din cauza Windows-uluiwinking

| CyBeRnEtiCk a răspuns:

Incearca cu combofix il poti descarca de aici: http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ Succes!

| Walle2002 a răspuns:

Reinstaleazati windousu sau fa-ti google crome e cel mai bun bft