| Tsz a întrebat:

Nu-mi merge, de cateva zile, google-ul, facebook-ul, iar videoclipurile de pe youtube nu le pot vedea. Cteodata merg apoi numai merg, apoi mai stau un timp si iar merg, apoi iar se intrerup si tot asa. Cand accesez facebook-ul imi apare asa : Google Chrome nu a putut încărca pagina web, deoarece www.facebook.com a avut nevoie de prea mult timp pentru a răspunde. Este posibil ca site-ul să nu funcționeze sau să aveți probleme cu conexiunea la internet.
Verificați conexiunea la internet.
Verificați cablurile și reporniți routerele, modemurile sau alte dispozitive de rețea pe care le utilizați.
Permiteți browserului Chrome să acceseze rețeaua din setările pentru firewall sau antivirus.
Dacă este deja inclus ca program căruia i se permite să acceseze rețeaua, încercați să-l eliminați din listă și să-l adăugați din nou.
Dacă utilizați un server proxy...
Verificați setările de proxy sau contactați administratorul de rețea pentru a vă asigura că serverul proxy funcționează. Dacă nu credeți că ar trebui să utilizați un server proxy: Accesați meniul Chrome > Setări > Afișați setările avansate... > Modificați setările proxy... > Setări LAN și debifați caseta de selectare „Utilizați un server proxy pentru LAN".
Cod de eroare: ERR_CONNECTION_TIMED_OUT.
Nu e din cauza la Google Chrome ca am incercat si pe opera, internet explorer si tot asa. Va rog frumos ajutati-ma. Multumesc!

7 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Ai team viwer sa ma uit sa vad care este buba. cautama pe itsoft_2011

| AdrenalinTm a răspuns:

Ati instalat programe aiurea care va modificat DNS-urile daca ai router s-ar putea sa aiba un flot.
dai in start cmd (clik dreapta run to administrator )si scrie ping facebook.com (la los daca ai 0 e bine si daca e 0 acolo si grmomul nu merge esti blocat de un soft de firewall antivirus...ce programe ai instalat in ultima vreme, u cand accesezi orce sait, saitu nu merge direct la sursa trece prin mai multe rotere vreo 4-5-6-7 depinde de site exista posibilitatea la unul din rooterele alea sa fie cazut mai scrie acolo in cmd tracert facebook.com si acolo vezi daca e unul din rooterele alea intra iar in cmd run administrator si scrie acolo
ipconfig /flushdns
o sati reseteze dns-urile

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ori s-ar putea sa ai un KILOGER(un virus foarte jmecher care iti face poza la fiecre clik si enter la desktop memoreaza tastele parolele aproape tot si cand intri pe facebook sa treaca intai prin routerul ala si sa fie foarte lent (

google cromul are niste bug daca nu merg videorule de pe youtube asa e peste tot ba nu se aude ba nu merge fa updata la flash player si instaleaza si java in ordiea asta flas 1 java 2

| Tsz explică (pentru AdrenalinTm):

Cand scriu in cmd ping facebook.com imi scrie ping request could not find host facebook.com. Please check the name and try again. Si nu am instalat programe in ultima vreme, chiar nu am facut asta am crezut ca e de la antivirus si l-am reinstalat dar tot nimic... Cand accesez google-ul imi apare : Get a fast, free web browser
One browser for your computer, phone and tablet
Download Chrome
For Windows 8/7/Vista/XP
You can also download Chrome for OSX or Linux.

| ionutzz01 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Si eu am avut problema asta. am facut exact cum ai spus tu, cu resetul la dns si acuma merge. Multumesc

| Elynad a răspuns:

Am o problema asemanatoare dar cu ingradiri ceva mai mici. Pur si simplu, sunt anumite site-uri pe care nu le pot accesa de doua ori consecutiv pentru ca imi returneaza acea eroare.
In cazul meu functioneaza daca setez un proxy server, dar conexiunile prin proxy nu sunt securizate.
Am suspectat ca ar fi vorba de un virus care controleaza conexiunea, chiar am reinstalat sistemul si problemele persista.
Am verificat si sa nu fie de la firewall sau antivirus, si nu este.
Daca ceea ce am spus se potriveste si la tine, ia legatura cu providerul de internet.
Eu inca n-am facut-o!
Am internetul de la Romtelecom.

| Ioan_Ursaru_1948 a răspuns:

Permiteti browserului Chrome sa acceseze reteaua din setarile firewallsau antivirus