| Sebastian222 a întrebat:

nu stiu de ce nu imi merge facebookul thinking, am avut ceva virus pe facebook care tot trimitea mesaje la toata lista de contacte, am reinstalat windowsul ca problema sa dispara, dar pe contul meu de facebook tot nu pot sa intru, dar pe alte conturi merge fara nici o problema thinking
Cand intru pe contul meu imi apara urmatorul text : It looks like your computer is being affected by malware. We’ll help you fix the problem to keep your account secure and prevent malware from spreading to friends.
Malware is software that tries to steal personal information and causes problems when you use Facebook. Clicking or sharing links that contain spam can give your computer malware.

Am descarcat si un program anti malware dar nu a gasit nici un fisier infectat, dar tot nu merge, pe telefon pot sa intru, ba chiar am sters si mesajele care contineau acel virus, si mi-am schimbat si parola. si nu stiu ce sa mai fac thinking Doar contul meu nu functioneaza, dar altele merg, ofer funda si multumesc

1 răspuns:
| BUMALL a răspuns:

Ştiu, şi mie mi s-a întâmplat. Deci, posibil ca tu să fi apăsat pe o pagină care te conducea spre infestarea cu viruşi a pc-ului/phone-ului tău. Da, există anumite anti-virusuri care cred eu că te-ar putea ajuta. Între timp, postează pe Facebook, în cronolgia ta, tuturor prietenilor, că este un virus şi că ar fi ok să nu-l apese. Succes! Fundiţă?