| Bany a întrebat:

O prietenă mi-a împrumutat o pereche de căști wireless overear și erau folosite de ceva timp. Cred că de la atâta folosință plasticul a început să crape, iar când au ajuns la mine le-am rupt, să spunem, în două. Am încercat să le repar cu super glue și backing soda și a funcționat, însă se rupea de fiecare dată când le puneam pe cap. Căștile au fost la mine când s-au rupt deci e vina mea și cum aș putea să le repar fără să se observe?

1 răspuns:
| petruhid33471 a răspuns:

Păi în primul rând ai putea să folosești doar super glue chiar la îmbinări, nu altundeva. Dacă nu merge vezi cu hot glue, dar fii atentă să nu atingi componente interne.
Spor.