| DeeaDeea94 a întrebat:

Bună oameni frumoși. Am o întrebare de HTML și CSS. Mă interesează cu scriu prima dată în pagina web, ca sa nu scriu pe background cum se face? Cum e dimensiunea de lățime la pagină de ex 960 px, se poate face pentru toata pagina deodată sau doar pe moment ce scriu la fiecare element container în parte?

Răspuns Câştigător
| DeeaDeea94 explică:

Creezi un div caruia ii adaugi width si margin in css. Width poate sa aiba cam orice valoare. Ca sa aliniezi la centru acest div, valoarea lui margin trebuie sa fie "0 auto". Pe urma pui in div-ul asta tot ce vrei sa contina pagina ta. (text, imagini etc.)

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti inteleg intrebarile.

| DeeaDeea94 explică (pentru anonim_4396):

laughing)
Cum încep să scriu o pagină web având o anumită dimensiune fixă de ex 960 px lățime? (Conținutul în ea sa fie de acea dimensiune sa nu depășească 960 px)

| DeeaDeea94 explică (pentru DeeaDeea94):

Asa am facut si nu inteleg de ce nu merge

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Pune codul pe jsfiddle sau codepen si da-mi linkul.

| DeeaDeea94 explică (pentru anonim_4396):

Am reusit sa fac, multumesc frumos pentru ajutor

| DeeaDeea94 explică (pentru DeeaDeea94):

Creezi un div caruia ii adaugi width si margin in css. Width poate sa aiba cam orice valoare. Ca sa aliniezi la centru acest div, valoarea lui margin trebuie sa fie "0 auto". Pe urma pui in div-ul asta tot ce vrei sa contina pagina ta. (text, imagini etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo frumoaso.

| DeeaDeea94 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc ????

| DeeaDeea94 explică (pentru DeeaDeea94):

Fără "?" Am pus emoticon si nu nu-l citește