| Freeworld30 a întrebat:

Oare știti ceva cursuri de Web Design în Timișoara, sau Arad? Care sa ofere și acreditare și sa fie bune. La ce preț ar fi un asemenea curs și cat ar dura?
Daca mi-ați putea da sfaturi din proprie experienta, ar fi super.
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cursuri de Web Design în Timișoara, sau Arad? Care sa ofere și acreditare"

cum vine asta cu "acreditarea"?

| Freeworld30 explică (pentru sierra1):

Ma refer ca să îmi dea o diploma, sau ceva autentic, și sa fie recunoscuta. Nu sa fac cursul, sa îl plătesc, și sa nu mi se recunoască.

| sierra1 a răspuns (pentru Freeworld30):

"sa îl plătesc, și sa nu mi se recunoască" - cine să ți-l recunoască?

aia au - foarte probabil - cod caen "alte forme de invățământ" și fac prin urmare totul legal

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In Timisoara, din ce am vazut, mai ales acum nu se mai fac asa multe cursuri special in aceasta regiune. Exista un master in acest sens, la care sunt eu, pe dezvoltare web, unde sunt si cativa profesori care fac recomandari la companii de web design. Dar asta este facultativ.

Ar mai fi IT School, dar acum... nu stiu sigur ce mai fac. Nu le mai stiu programul. Dar poti sa te inscrii si sa ii urmaresti sa vezi cand fac aceste cursuri: https://www.itschool.ro/curs-webdesign-timisoara.php

In rest, poti sa faci online pe orice platforma din tara sau din afara care ofera acreditare in acest domeniu :)

| Freeworld30 explică (pentru DoarBogdan):

O sa încerc. Îți mulțumesc frumos pentru răspuns.

| Gigi777 a răspuns:

Ai bazele HTML pe internet, intrebi pe domnul Google. Dupa te descurci tu singur, iti faci o firma, freelance, nu stiu, simplu *cacing*.