| dan1998 a întrebat:

Buna,PC-ul meu se misca cam greu de la un timp,ce sa fac ca sa mearga mai bine/repede, merge mai bine daca reinstalez windows-ul(windows 7)?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Inainte de a reinstala, descarca asta gratis si fa o curatare si optimizare cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| gelu1970 a răspuns:

Windows 7 nu e greu de instalat. cere timp sa cauti driverele si sa instalezi aplicatiile necesare: Adobe reader, flas player, java, Adobe air, codexuri etc. eu cred ca e mai simplu sa optimizezi windows. E vorba de a rula cateva programe care sa iti curete calculatorul. pentru inceput descarca tuneup de la pagina oficiala. iti da posibilitatea sa il probezi 15 zile. uremeaza toti pasii pentru a optimiza si vezi daca e vreo schimbare in functionarea calculatorului. daca e bine, atunci o sa-ti spun cum poti avea in continuare tuneup sau cum poti face toate operatiile manual. in plus mai sunt cateva trucuri ce tune up nu le face. astept sa imi spui cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai prea multe programe instalate, incearca sa mia stergi din ele.

| AndreeAnn a răspuns:

Da merge mult mai bine pentru ca s-ar putea sa aiba virusi, si iti recomand dupa ce-l reinstalezi sa bagi un antivirus de calitate [cel mai bun e AVIAR ] happy FUNDA?batting eyelashes