| uNKN0Wn a întrebat:

pe eMag, este placa mea de baza, si spune ca placi video compatibile sunt GDDR2, GDDR3 precum si GDDR5... cum e posibil? chiar merg sau e gresit?

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Iti merg, conteaza slotul placii video, nu tipul memoriei acesteia.

| 0rlando a răspuns:

Nu e nimic greșit. Memoria RAM care se instalează pe placa de bază nu este dependentă de memoria RAM de pe placa video.

| KodrutZ a răspuns:

Nu e nimic gresit, conteaza slotul si sursa, nu tipul memoriei de pe placa video.

| M1hai a răspuns:

Iti merge sigur, acum bani sa ai de placi video laughing

| Đäřký a răspuns:

Se poate sa mearga.Dar daca ne-ai da si noua niste detalii despre placa ta de baze am stii.

| uNKN0Wn explică (pentru Đäřký):

Placa de baza Gigabyte G31M-ES2C, Socket 775