| LeonardoDiCapra a întrebat:

Pe un sistem android 4.0 am avut un "model desenat" ca deblocarea a device-ului.L-am schimbat, si l-am uitat. Tableta resprectiva (device-ul) nu are wireless-ul activat.Am introdus modelul gresit de atatea ori, incat atunci cand deschid tableta, imi apare direct sa-mi introduc datele de pe contul google +. Treaba e ca fara conexiune la internet nu fac nimic.
Am incercat sa sting si sa repornesc tableta, dar aceeasi problema.Asadar, cum o pot debloca, fara conexiune la internet? Sau cum pot realiza conexiunea la internet?

P.S. Tableta este un Allview Alldro speed 2 + HD, si nu are slot de SIM.

Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| Romania2014 a răspuns:

Uite aici exact cun sa faci si eu am facut la fel si a mers :)

http://support.google.com/nexus/bin/answer.py?hl=ro&answer=2668187

Nu uita sa scoti cardul din ea!
Funda?

| LeonardoDiCapra explică (pentru Romania2014):

Dar nu pot accesa nimic. daca puteam intra in setari, intram la wifi si ma conectam la internet, si rezolvam problema.dar nu merge nimic...

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Am un Samsung Galaxy Next Turbo, cu Versiunea de Android 2.3.6.
Am avut aceiasi problema ca si tine, mi-am uitat parola, am gresit-o de foarte multe ori si s-a blocat, apoi mi-au cerut datele de la contul Google.
Le-am introdus si mi-au dat posibilitatea de a imi reseta parola de la telefon, asta tinand cont de faptul ca nu eram conectat la internet, Asa ca s-ar putea sa functioneze si la tine fara o conexiune la internet! Deci Incearca!

| LeonardoDiCapra explică (pentru anonim_4396):

Am tot incercat.am crezut ca am gresit datele, dar pe computer merg.

| Romania2014 a răspuns:

Uite o alta idee este sa revii la setarile din fabrica a tabletei happy

| sleeky1532 a răspuns:

Poti cumpara extraoptiunea cu internet pe mobil si sa il activezi tinand apasat butonul de pornire.La anumite dispozitive poti activa/dezactiva internetul pe mobil in felul acesta.
Daca nu, cauti modelul telefonului pe internet acomaniat de fraza "hard reset" si ia-ti adio de la date.
Bafta,

| LeonardoDiCapra explică (pentru sleeky1532):

E tableta, nu telefon, n-are slot de SIM...deci fara cartela.

| nicu_9291 a răspuns:

S-a gasit rezolvarea la deblocarea tabletei? tinand cont ca nu are slot petru sim gsm si wi fi este off? astep un raspuns pe e-amil bboss4u@yahoo.com

| LeonardoDiCapra explică (pentru nicu_9291):

Da. s-a rezolvat. am intrat pe site-ul firmei, si am resoftato. i-am reinstalat sistemul android!

| nicu_9291 a răspuns (pentru LeonardoDiCapra):

Leo te-ai complicat foarte TARE faceai un FACTORY RESET nu trebuia sa al resoftez

| LeonardoDiCapra explică (pentru nicu_9291):

Si cum trebuie sa il fac? Nu puteam intra in sistemul ei. Nu puteam face nimic...

| nicu_9291 a răspuns (pentru LeonardoDiCapra):

Ti butonul volum pe plus si butonul power si intra an recover si jos ai factory reset simplu NU?

| nicu_9291 a răspuns:

Salut sau buna am patit si u acelasi lucru cu acelasi mdel daca mergi la un service te costa 60ron da e foarte simplu dai un factory reser dar partea nasoala e ca pierzi tot ce e in aparat ati recomad sa scoti cardul din el si apoi FACTORY RESTE