| BlueViP a întrebat:

Pe un televizor normal merg canale HD? Prin normal vreau sa spun ca nu e plasma sau LED. Am abonament la UPC si ar trebui sa am cateva canale HD care nu merg, imi da canal indisponibil sau acces restrictionat. In schimb imi apar cateva canale pe care nu ar trebui sa le am. Care ar fi motivul?

1 răspuns:
| SasNetRomania a răspuns:

Daca e tv vechi si nu stie de canalul digital, si are doar analogic nu va merge in veci.
dar avant in vedere eroarea ta, este blocat de furnizor. dale telefon sau uita-te pe cotract si vezi exact care canale hd le ai disponibile, ca nu le ai pe toate.