| TsunamiiiYay a întrebat:

Pentru cei care folosesc Huawei p10lite,am o problema. Cand bateria ajunge la 20% di chiar mai putin am lag pe jocuri. Se misca in poze. Si nu imi dau seama daca cumva am setat eu ceva din greseala sau pur si simplu asa face el. Ma puteti ajuta? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Intra singur in modul economic si scade performantele procesorului pentru a salva energie (bateria)
Cauta in setari si gasesti acolo sa unde sa opresti econonmisire energie.

3 răspunsuri:
| TheRGuy a răspuns:

Mie nu imi face asa. Daca ai garantie la el, iti recomand sa o folosesti!

| TsunamiiiYay explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Modul de economisire al energiei e dezactivat. Ai cumva acelasi model sa imi poti explica pasii? Nu imi dau seama de unde daca nu de acolo

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru TsunamiiiYay):

Eu am avut un P9 si sa te indrum fara sa am meniul lui in fata, nu prea stiu. Oricum stiu ca setarile sunt un oic intorticheata si greoaie, dar cauta bine si poate ai performsnta procesorului scazuta tot pentru economie. Oricum este ciudat. Mai bine l-ai duce inapoi.