| anonim0006 a întrebat:

Placa de baza Asus-socket-1150-h81m-a suporta o placa dedicata(m-am gandit la ASUS Radeon HD6670 1GB DDR5 128-bit) si procesorul ar fi Intel core i3 4160?

1 răspuns:
| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Nu sunt de acord cu tine procesorul e prea puternic pentru o asemenea placa video, desigur daca te gindesti la un upgrade pentru viitor al placii video se ideea are dreptul la viata! Desigur tot ce am scris mai sus e vabil doar daca ai de gind sa de joci in jocuri grele dar daca e un calculator pentru filmuri si lucru e o alegere buna.