| alexia228 a întrebat:

Buna! Poate sa-mi recomande și mie cineva niște laptop uri bune și sa fie subțiri?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1) in primul rand:
Despre ce buget maxim vorbim,
si cand doresti sa faci achizitia?

2) Ce doresti sa ruleze pe el in general?
+++Jocuri? (da niste exemple)
+++Ceva programe anume? (exemple)
+++Il vrei pentru scoala / facultate? (ce profil esti, sau daca stii exact in ce program(e) veti lucra - si mai bine )
+++Doar office si multimedia? (adica nimic special, doar browsing pe net, filme, muzica, si eventual un pachet Office)

PS: cu cat un laptop e mai subtire (exista categoria UltraBook - acestea sunt cele mai subtiri, insa sunt indicate doar pentru browsing, putin FB, YouTube si verificat mailul), are componente mai slabe (ma refer in speta la procesor)
si nu e indicat pentru forta bruta
(nici jocuri, nici unele programe mai pretentioase, cum ar fi cele de proiectare, arhitectura, editare video sau foto, AutoCAD (daca esti cumva la o facultate tehnica), etc ).

Ar mai fi si altele de spus, dar intai e important sa stim bugetul.

| alexia228 explică (pentru NLS):

Vreau sa îl folosesc la școala mai mult, bugetul maxim 5000 de lei…am nevoie de word, powerpoint etc

| Legion7X a răspuns:

Toate sunt subțiri. Acelea cu dvd-writer erau mai groase, care numai se gasesc in magazine. Intră pe altex și alegeți tu în funcție de buget.

Răspuns utilizator avertizat