| Angelodead a întrebat:

Buna Pot pune android pe Nokia 5230

Răspuns Câştigător
| sorina236 a răspuns:

Nu nu ai cum sa pui android pe acest telefon...din pacate trebuie sa-ti cumperi un telefon care are deja android deoarece nu iti poti pune android pe telefon daca telefonul nu este deja cu android... sper ca te-am lamurit

2 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Nu si nici daca s-ar putea nu ar functiona din cauza arhitecturii fara suport gpu, procesor si ram prea mici sa emuleze macar boot-ul la android deci din punct de vedere hardware e cam imposibil

| BlitzkriegJack a răspuns:

Nu poti instala Android. Vine doar preinstalat.