| Deutzzyka a întrebat:

pot sa folosesc televizorul pe post de monitor? adica sa conectez tv-ul in loc de monitor. cum? dau fundita+vot

8 răspunsuri:
| zozo74 a răspuns:

Da se poate daca ai televizor tip (Monitor + TV) care se poate conecta la calculator, verifica daca ai mufa VGA in spate mufa care printrun cablu poti lega calculatorul (placa video) de televizor. Mult Succes

| boomblast a răspuns:

In loc sa bagi cablul in monitor il bagi in spate la tv happy scrie acolo "PC IN", ceva de genul

| gioia a răspuns:

Da, cu un calblu de 5 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate dar iti trebuie un cablu

| Alcs a răspuns:

Poti sa folosesti TV-ul ca monitor doar daca este Tv si monitor
sau sa conectezi Pc-ul la HDMi-ul de la TV, la fel ca mine

| DevilBehindYou a răspuns:

Eu am incercat, dar trebuie instalat vreun driver, pentru ca mi si vede doar pe o parte de ecran, nu pe ecranul complet, care sa fie problema.Am mufa vga(de aia de 5 lei cum am vazut mai sus rolling on the floor) ) si totusi nu merge.
Care sa fie problema?

| MakarovS a răspuns:

DA dar trebuie cablu si sa se potriveasca mufa la unitate.

| ela_6250 a răspuns:

Da se poate la ori ce tip de calculator si ori ce tip de tv in spatele calculatorului este un cablu il scoti de acolo si il conectezi la tv pe undeva prin spate...bafta