| anonim_4396 a întrebat:

Primesc tot felul de email-uri de la site-uri de la care am facut comenzi cu oferte, reclame etc... imi umple mesageria degeaba si nu vad email-urile importante, imi poate spune cineva daca exista vreun mod in care sa le dezactivez?

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

În mesaj trebuie sa existe un buton de dezabonare. Eventual poți băga expediatorul la spam.

| Ali1998 a răspuns (pentru PainTech):

Multumesc, ma gandeam ca exista ceva de genul cum sunt notificarile de la Google, sa le am pe toate intr-un singur loc, eu doar sa le dezactivez

| Simpatic a răspuns:

Da exista si lista de blocare a emailurilor (din setari blochezi de la ce adrese sa numai primesti email), cel putin pe domeniile. yahoo stiu ca exista asa ceva sigur! Acum numai stiu daca acele mesaje sunt blocate sau nu cumva le arunca in spam direct!
Pe viitor sa numai faci greseala sa te abonezi pe orice site!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Anunta-le in scris ca le interzici să-ți mai folosească datele tale personale inclusiv adresa de emai.

| antimulte a răspuns:

Te dezabonezi pe siteurile respective, mai ales daca ai cont, trebuie sa ai si optiunea de a nu primi mail. Apoi mai exista si varianta de a le marca drept Spam, si macar nu te mai deranjeaza.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Blocheaza-i pe rand! N-ai alta solutie! https://imgur.com/a/5Ze1AQ9