| fixy a întrebat:

BUNA,problema mea am un cablu de 3 m care intr-o parte are iesire USB iar in alta pentru stick,daca introduc sticul Pc mi-l arata, dar daca modemul 3g nu imi spune ca sunt ceva probleme,, ce sa fac mersi

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

"Greoaie" exprimarea...

Abia am înţeles ce vrei să spui ( bănuiesc că am înţeles ) : ai un modem usb-stick 3G pe care dacă-l pui la Pc îţi merge, iar dacă-l pui la cablul de 3 m NU mai merge ( îţi spune că sunt ceva probleme )...
Bănuiesc că nu mai ai semnal corespunzător.

Am priceput bine?

Am păţit şi eu cam acelaşi lucru cu un stick de la Orange.

Am "rezolvat" situaţia astfel : dacă am pus stick-ul mai sus, lângă fereastră, am avut semnal 3G şi au dispărut problemele de conectare!